ROBOTYKA DLA PRZEDSZKOLAKA od 2.03.2020! ZAPISY

W końcu zajęcia z programowania i konstruowania mega robotów wchodzą na stałe do oferty ENE!

Dla kogo?

  • jest to oferta skierowana do dzieci między 4 a 6 rokiem życia
  • oferujemy zajęcia w małych grupach, praca w parach, max 10 dzieci czyli 5 pary

 

ROBOTYKA DLA MALUCHÓW? (3-4 lata oraz 5-6 lat)

Z dziećmi w wieku przedszkolnym można z powodzeniem pracować nad zadaniami z elementami myślenia algorytmicznego, czy tworzenia sekwencji zadań. Na szczęście mamy cały szereg ciekawych materiałów, które nam w tym pomogą. Część z nich nie wymaga w ogóle zastosowania komputera, ani żadnego innego urządzenia elektronicznego, co przy pracy z dziećmi w tym wieku jest wielką zaletą! Wystarczy nam szablon i możemy konstruować nasze roboty.

 

 

Na czym polegają zajęcia?

Zajęcia w grupie młodszej polegają na pokazywaniu funkcji robota (uruchamianego za pomocą tabletu) a następnie za pomocą klocków LEGO DUPLO układanie według wzoru motywu przewodniego danych zajęć, a wszystko według liter alfabetu.  A jak arbuz, B jak balon. A więc budowanie i konstruowanie, ale połączone z opowieścią o danym przedmiocie, z którym dzieci spotykają się w życiu codziennym. 

W grupue starszej (5-6 lat) proponujemy już zajęcia z użyciem tabletów – programowanie i konstruowanie robotów z zestawu LEGO WeDo, według scenariuszu zajęć opartego na jednym z wielu dzieł najbardziej pomysłowego inżyniera wszechczasów – Matki Natury. Budujemy, programujemy i poznajemy roboty przedstawiające przeróżne zwierzęta.

 

Jak można zapisać swoje dziecko?

Aby zapisać się na nasze zajęcia wystarczy wypełnić poniższy formularz i dokonać przelewu (nr konta tu)

https://online.pikablo.com/Public/Request/IoCDRVsRpH

 

 terminy:

dzieci 3-4 lat w środy o 17:50-18:50

dzieci 5-6 lat w piątki 16:00-17:00

Cena 210 zł miesięcznie

 

DO ZOBACZENIA